wizytówka
dyrekcja
kadra pedagogiczna
uczniowie
historia szkoły
pedagog szkolny
biblioteka szkolna
świetlica szkolna
aktualne informacje
fotki z imprez
mapa strony
 1. CUKRZYCA - PIERWSZY KROK DO OTYŁOŚCI - czytaj więcej ....
 2. CUKRZYCA - PIERWSZY KROK DO OTYŁOŚCI (świetlica szkolna) - czytaj więcej ....
 3. SPRZĄTANIE ZIEMI, PCHLI TARG - czytaj więcej ...
 4. WIZYTA HARCERZY - czytaj więcej ...
 5. PODRĘCZNIKI SP 10 - ROK SZKOLNY 2016/17 - czytaj więcej ....
 6. WYPRAWKA SZKOLNA - rok szkol. 2016/17- czytaj więcej .....
 7. POWITANIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 - czytaj więcej .....
 8. TYDZIŃ EDUKACJI GLOBALNEJ (sprawozdanie)- czytaj więcej .....
 9. ŚMIECIOWE DRZEWO - czytaj więcej ....
 10. PO REMONCIE SZKOŁY - czytaj więcej .....
 11. KONKURSY SZKOLNE - czytaj więcej .....
 12. OBIADY I MLEKO /WRZESIEŃ 2016 - czytaj więcej .....
 13. KONSULTACJE Z RODZICAMI - czytaj więcej ....
 14. INFORMACJA o opłatach za duplikat legitymacji szkol. - czytaj więcej .....
 15. STYPENDIA DLA MŁODZIEŻY - kampania informacyjna - czytaj więcej ....

 

 

ROK SZKOLNY 2016/17


*
CUKRZYCA - PIERWSZY KROK DO OTYŁOŚCI

W środę, 21.09., klasy Vb i VIa uczestniczyły w zajęciach "Cukrzyca - pierwszy krok do otyłości". Oprócz wiadomości na temat profilaktyki cukrzycy uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania się. Całość zakończyła się konkursem wiedzy, który sprawdzał, ile uczniowie zapamiętali z zajęć. Pogadankę prowadziła pani Justyna Wacławczyk, projekt realizowany jest przez Akademię Rozwoju Kreatywnego a współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

do góry

 
 

*
CUKRZYCA - PIERWSZY KROK DO OTYŁOŚCI

19.09.16 w świetlicy szkolnej SP10 odbyło się spotkanie z przedstawicielem Akademii Rozwoju Kreatywności na temat "Otyłość - pierwszy krok do cukrzycy". W trakcie spotkania dzieci wypełniały ankietę dotyczącą wiedzy o cukrzycy. Następnie zaprezentowano kilka informacji o czynnikach, które wpływają na powstawanie choroby cukrzycowej oraz wpływu zdrowego żywienia na życie każdego z nas (piramida zdrowego żywienia). Ostatnim elementem spotkania był quiz "Zdrowa żywność".

 

do góry

 
 

*
SPRZĄTANIE ZIEMI, PCHLI TARG
 

W piątek 16 września uczniowie naszej szkoły włączyli się tradycyjnie do obchodów akcji "Sprzątania świata". 23 edycja akcji "Clean up the Word" przebiega pod hasłem "Podaj dalej- drugie życie odpadów". Z tej okazji w szkole zorganizowaliśmy:
- zbiórkę zużytych telefonów komórkowych, w ramach programu " Zielona Stopa Filantropa" Fundacji Nasza Ziemia;
- akcję plakatowania szkoły pod hasłem: Dwa Światy - czysty i zaśmiecony, celem dostrzeżenia przez uczniów kontrastu pomiędzy piękną czystą Ziemią i nieatrakcyjną zaśmieconą;
- PCHLI TARG, aby uczniowie podarowali drugie życie przedmiotom, które w domu są niepotrzebne. Aby takie przedmioty nie trafiały za szybko na wysypisko. Uczniowie w ten sposób mogli się pozbyć niepotrzebnych przedmiotów, ale też zdobyć nowe.
Takimi sposobami uczniowie małymi krokami działają na rzecz Matki Ziemi.

do góry

 
 

*
WIZYTA HARCERZY
14 września naszymi gośćmi byli harcerze z ZHR w Wodzisławiu Śl. Przedstawili mam swój program oraz misję zachęcając do wstąpienia w swoje szeregi. Zaciekawione rozstawionymi namiotami na naszym boisku odwiedziły nas dzieci z PP 18

 

do góry

 

*
POWITANIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

"Witaj szkoło!" a nawet "Cześć Dziesiątko! zawołali dziś nasi pierwszoklasiści.

Dzieciaczki na "Dzień dobry" otrzymały słodkie rożki i mnóstwo ciepłych słów ze strony Pani Dyrektor Ireny Bukowskiej oraz Prezydenta Miasta Pana Mieczysława Kiecy.

Nasza klasa Ia liczy 15 osób. Z całego serca zarówno dzieciom jak i rodzicom życzymy najpiękniejszy lat w naszej szkole, pełnych niezwykłych przyjaźni i rozwoju swoich pasji.

Grono Pedagogiczne wraz z całą społecznością Szkoły Podstawowej nr 10 im. Janusza Korczaka w Wodzisławiu Śląskim.

 

do góry

 
 

 

 


ROK SZKOLNY 2013/2014

*
TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ - sprawozdanie

Sprawozdanie z obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej w Szkole Podstawowej nr 10 w Wodzisławiu Śląskim

W dniach 18 - 22 listopada b.r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Wodzisławiu Śląskim w ramach realizowanego projektu "Postaw na rozwój! Zrównoważony!" obchodzony był Tydzień Edukacji Globalnej.

Realizację projektu rozpoczęliśmy od udziału nauczyciela w szkoleniu internetowym i wytypowaniu klas, które zaangażują się w zadanie. Nauczycielka wychowania fizycznego - Pani Elżbieta Jasiak odbyła odpowiednie szkolenie i zaliczyła wszystkie egzaminy potwierdzone certyfikatem uczestnictwa w kursie e - learningowym. Została szkolnym koordynatorem projektu. Następnie na ogólnoszkolnym apelu w dniu 13 listopada poinformowała uczniów, nauczycieli, rodziców o udziale szkoły w projekcie. Przedstawiła cele, zadania i formy realizacji projektu. Przekazała, że za realizację przedsięwzięcia odpowiadają klasy czwarte wraz z wychowawcami - P. Wiolettą Kuśmierczyk , P. Beatą Mazurek i P. Elżbietą Jasiak, ale w zadania angażuje się cała społeczność szkolna. ......

czytaj całość

galeria

do góry

*
ŚMIECIOWE DRZEWO

Z okazji Święta Drzewa w naszej szkole został przeprowadzony konkurs na " Śmieciowe drzewo". Brały w nim udział klasy IV - VI. Celem konkursu było zwrócenie uwagi uczniów nie tylko na drzewa, ale również na problem odpadów, których jest coraz więcej. Uczniowie wykonując drzewa z materiałów odpadowych przyczynili się w pewien sposób do zmniejszenia rosnącej góry śmieci. Mamy nadzieję, że cel konkursu został osiągnięty. Uczestnicy zrozumieli, że jeśli ludzie nie przestaną śmiecić, to w przyszłości wokół nas będzie więcej odpadów niż drzew. Odpady przysypią drzewa, a one nie dostarczą nam już tlenu, nie osłonią nas przed wiatrem, nie oczyszczą powietrza ze spalin i innych szkodliwych substancji. Dlatego należy robić wszystko, aby wokół nas było jak najmniej śmieci, a jak najwięcej drzew, które mają olbrzymie znaczenie w przyrodzie i gospodarce człowieka.

Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem włączyli się do udziału w konkursie. Najbardziej oryginalne drzewka zostały nagrodzone.

I miejsce zajęła klasa IV b, II miejsce VI b, III miejsce Va..

do góry


 

 

położenie miasta
historia miasta
teraźniejszosc
zabytki

 

 
 
Copyright © 2006 -2016 EWA S.