wizytówka
dyrekcja
kadra pedagogiczna
uczniowie
historia szkoły
pedagog szkolny
biblioteka szkolna
świetlica szkolna
aktualne informacje
fotki z imprez
mapa strony
 1. "JAKOŚĆ KRĄŻENIA, TO JAKOŚĆ ŻYCIA" - czytaj więcej ....
 2. CUKRZYCA - PIERWSZY KROK DO OTYŁOŚCI - czytaj więcej ....
 3. CUKRZYCA - PIERWSZY KROK DO OTYŁOŚCI (świetlica szkolna) - czytaj więcej ....
 4. SPRZĄTANIE ZIEMI, PCHLI TARG - czytaj więcej ...
 5. WIZYTA HARCERZY - czytaj więcej ...
 6. PODRĘCZNIKI SP 10 - ROK SZKOLNY 2016/17 - czytaj więcej ....
 7. WYPRAWKA SZKOLNA - rok szkol. 2016/17- czytaj więcej .....
 8. POWITANIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 - czytaj więcej .....
 9. TYDZIŃ EDUKACJI GLOBALNEJ (sprawozdanie)- czytaj więcej .....
 10. ŚMIECIOWE DRZEWO - czytaj więcej ....
 11. PO REMONCIE SZKOŁY - czytaj więcej .....
 12. KONKURSY SZKOLNE - czytaj więcej .....
 13. OBIADY I MLEKO /WRZESIEŃ 2016 - czytaj więcej .....
 14. KONSULTACJE Z RODZICAMI - czytaj więcej ....
 15. INFORMACJA o opłatach za duplikat legitymacji szkol. - czytaj więcej .....
 16. STYPENDIA DLA MŁODZIEŻY - kampania informacyjna - czytaj więcej ....

 

 

ROK SZKOLNY 2016/17


*

"JAKOŚĆ KRĄŻENIA, TO JAKOŚĆ ŻYCIA"

 

Aby zapobiegać chorobom układu krążenia, w klasie VI b odbył się cykl spotkań dotyczących tej tematyki. Zajęcia były zorganizowane przez Fundację Akademii Rozwoju Kreatywnego, w ramach projektu współfinansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego woj. śląskiego. Podczas czterech spotkań dietetyk uświadamiał uczniów na temat tego, co robić, aby układ krążenia sprawnie funkcjonował. Najciekawsze dla uczniów były zajęcia podczas których obliczali swoje BMI, układali jadłospis na podstawie piramidy zdrowego żywienia oraz był dokonywany pomiar tkanki tłuszczowej za pomocą fałdomierza. Ze względu na to, że w zapobieganiu chorobom układu krążenia bardzo ważne znaczenie ma ruch, na jednych zajęciach prowadzonych przez trenera w.f.-u, uczniowie wykonywali ćwiczenia fizyczne poprawiające jakość krążenia. Cykl spotkań zakończył się podsumowaniem, w formie konkursu. Za udział w projekcie każdy uczeń otrzymał dyplom uczestnictwa.

do góry

 
 

 

*
CUKRZYCA - PIERWSZY KROK DO OTYŁOŚCI

W środę, 21.09., klasy Vb i VIa uczestniczyły w zajęciach "Cukrzyca - pierwszy krok do otyłości". Oprócz wiadomości na temat profilaktyki cukrzycy uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania się. Całość zakończyła się konkursem wiedzy, który sprawdzał, ile uczniowie zapamiętali z zajęć. Pogadankę prowadziła pani Justyna Wacławczyk, projekt realizowany jest przez Akademię Rozwoju Kreatywnego a współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

do góry

 
 

*
CUKRZYCA - PIERWSZY KROK DO OTYŁOŚCI

19.09.16 w świetlicy szkolnej SP10 odbyło się spotkanie z przedstawicielem Akademii Rozwoju Kreatywności na temat "Otyłość - pierwszy krok do cukrzycy". W trakcie spotkania dzieci wypełniały ankietę dotyczącą wiedzy o cukrzycy. Następnie zaprezentowano kilka informacji o czynnikach, które wpływają na powstawanie choroby cukrzycowej oraz wpływu zdrowego żywienia na życie każdego z nas (piramida zdrowego żywienia). Ostatnim elementem spotkania był quiz "Zdrowa żywność".

 

do góry

 
 

*
SPRZĄTANIE ZIEMI, PCHLI TARG
 

W piątek 16 września uczniowie naszej szkoły włączyli się tradycyjnie do obchodów akcji "Sprzątania świata". 23 edycja akcji "Clean up the Word" przebiega pod hasłem "Podaj dalej- drugie życie odpadów". Z tej okazji w szkole zorganizowaliśmy:
- zbiórkę zużytych telefonów komórkowych, w ramach programu " Zielona Stopa Filantropa" Fundacji Nasza Ziemia;
- akcję plakatowania szkoły pod hasłem: Dwa Światy - czysty i zaśmiecony, celem dostrzeżenia przez uczniów kontrastu pomiędzy piękną czystą Ziemią i nieatrakcyjną zaśmieconą;
- PCHLI TARG, aby uczniowie podarowali drugie życie przedmiotom, które w domu są niepotrzebne. Aby takie przedmioty nie trafiały za szybko na wysypisko. Uczniowie w ten sposób mogli się pozbyć niepotrzebnych przedmiotów, ale też zdobyć nowe.
Takimi sposobami uczniowie małymi krokami działają na rzecz Matki Ziemi.

do góry

 
 

*
WIZYTA HARCERZY
14 września naszymi gośćmi byli harcerze z ZHR w Wodzisławiu Śl. Przedstawili mam swój program oraz misję zachęcając do wstąpienia w swoje szeregi. Zaciekawione rozstawionymi namiotami na naszym boisku odwiedziły nas dzieci z PP 18

 

do góry

 

*
POWITANIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

"Witaj szkoło!" a nawet "Cześć Dziesiątko! zawołali dziś nasi pierwszoklasiści.

Dzieciaczki na "Dzień dobry" otrzymały słodkie rożki i mnóstwo ciepłych słów ze strony Pani Dyrektor Ireny Bukowskiej oraz Prezydenta Miasta Pana Mieczysława Kiecy.

Nasza klasa Ia liczy 15 osób. Z całego serca zarówno dzieciom jak i rodzicom życzymy najpiękniejszy lat w naszej szkole, pełnych niezwykłych przyjaźni i rozwoju swoich pasji.

Grono Pedagogiczne wraz z całą społecznością Szkoły Podstawowej nr 10 im. Janusza Korczaka w Wodzisławiu Śląskim.

 

do góry

 
 

 

 


ROK SZKOLNY 2013/2014

*
TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ - sprawozdanie

Sprawozdanie z obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej w Szkole Podstawowej nr 10 w Wodzisławiu Śląskim

W dniach 18 - 22 listopada b.r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Wodzisławiu Śląskim w ramach realizowanego projektu "Postaw na rozwój! Zrównoważony!" obchodzony był Tydzień Edukacji Globalnej.

Realizację projektu rozpoczęliśmy od udziału nauczyciela w szkoleniu internetowym i wytypowaniu klas, które zaangażują się w zadanie. Nauczycielka wychowania fizycznego - Pani Elżbieta Jasiak odbyła odpowiednie szkolenie i zaliczyła wszystkie egzaminy potwierdzone certyfikatem uczestnictwa w kursie e - learningowym. Została szkolnym koordynatorem projektu. Następnie na ogólnoszkolnym apelu w dniu 13 listopada poinformowała uczniów, nauczycieli, rodziców o udziale szkoły w projekcie. Przedstawiła cele, zadania i formy realizacji projektu. Przekazała, że za realizację przedsięwzięcia odpowiadają klasy czwarte wraz z wychowawcami - P. Wiolettą Kuśmierczyk , P. Beatą Mazurek i P. Elżbietą Jasiak, ale w zadania angażuje się cała społeczność szkolna. ......

czytaj całość

galeria

do góry

*
ŚMIECIOWE DRZEWO

Z okazji Święta Drzewa w naszej szkole został przeprowadzony konkurs na " Śmieciowe drzewo". Brały w nim udział klasy IV - VI. Celem konkursu było zwrócenie uwagi uczniów nie tylko na drzewa, ale również na problem odpadów, których jest coraz więcej. Uczniowie wykonując drzewa z materiałów odpadowych przyczynili się w pewien sposób do zmniejszenia rosnącej góry śmieci. Mamy nadzieję, że cel konkursu został osiągnięty. Uczestnicy zrozumieli, że jeśli ludzie nie przestaną śmiecić, to w przyszłości wokół nas będzie więcej odpadów niż drzew. Odpady przysypią drzewa, a one nie dostarczą nam już tlenu, nie osłonią nas przed wiatrem, nie oczyszczą powietrza ze spalin i innych szkodliwych substancji. Dlatego należy robić wszystko, aby wokół nas było jak najmniej śmieci, a jak najwięcej drzew, które mają olbrzymie znaczenie w przyrodzie i gospodarce człowieka.

Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem włączyli się do udziału w konkursie. Najbardziej oryginalne drzewka zostały nagrodzone.

I miejsce zajęła klasa IV b, II miejsce VI b, III miejsce Va..

do góry


 

 

położenie miasta
historia miasta
teraźniejszosc
zabytki

 

 
 
Copyright © 2006 -2016 EWA S.