wizytówka
dyrekcja
kadra pedagogiczna
uczniowie
historia szkoły
pedagog szkolny
biblioteka szkolna
świetlica szkolna
aktualne informacje
fotki z imprez
mapa strony
 1. PODRĘCZNIKI SP 10 - ROK SZKOLNY 2015/16 - czytaj więcej ....
 2. WYPRAWKA SZKOLNA - rok szkol. 2015/16 - czytaj więcej .....
 3. AKCJA "MOC ŚNIADANIA" - czytaj więcej .....
 4. ŚWIATOWY TYDZIEŃ OCHRONY ZWIERZĄT - czytaj więcej .....
 5. PASOWANIE NA UCZNIA - czytaj więcej .....
 6. SPOTKANIE Z ASTRONOMIĄ - czytaj więcej .....
 7. POŻEGNANIE LATA - czytaj więcej .....
 8. POWITANIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 - czytaj więcej .....
 9. TYDZIŃ EDUKACJI GLOBALNEJ (sprawozdanie)- czytaj więcej .....
 10. ŚMIECIOWE DRZEWO - czytaj więcej ....
 11. PO REMONCIE SZKOŁY - czytaj więcej .....
 12. KONKURSY SZKOLNE - czytaj więcej .....
 13. OBIADY I MLEKO /listopad 2015 - czytaj więcej .....
 14. KONSULTACJE Z RODZICAMI - czytaj więcej ....
 15. INFORMACJA o OPŁATACH za duplikat legitymacji szkolnych - czytaj więcej .....
 16. STYPENDIA DLA MŁODZIEŻY - kampania informacyjna - czytaj więcej ....

 

 

ROK SZKOLNY 2015/16


*
AKCJA "MOC ŚNIADANIA"

 

6 listopada 2015 obchodziliśmy w szkole ogólnopolski dzień pod hasłem

" Śniadanie daje moc".

Klasy drugie i trzecie przygotowywały zdrowe kanapki. Częstowały nimi inne dzieci ze szkoły. Największym jednak powodzeniem cieszyły się owocowe szaszłyki. W czasie lekcji dzieci dowiedziały się, jak należy się zdrowo odżywiać, poznały zasady podawania posiłków i dlaczego ważne jest jedzenie śniadania przed wyjściem z domu, wzięcie drugiego śniadania do szkoły, jak również jedzenie owoców i warzyw.

do góry


*
ŚWIATOWY DZIEŃ OCHRONY ZWIERZĄT

Dnia .10. 2015 odbył się Światowy Dzień Ochrony Zwierząt. Tego dnia dzieci dowiedziały się, jak należy dbać i troszczyć się o zwierzęta. Przygotowały krótkie przedstawienia o zwierzętach i prezentowały je na apelu. Chętne dzieci przebrały się za zwierzęta. Wszyscy dobrze się bawili tego dnia.

 

do góry


*
PASOWANIE NA UCZNIA/2015

 

Pasowanie na ucznia to moment, na który czeka zapewne niejeden pierwszoklasista. Ta wieloletnia, polska tradycja jest chętnie kontynuowana w prawie każdej szkole.

W dniu 14 października  2015r, odbyło się pasowanie na ucznia i pierwszoklasiści  ze SP 10 zostali pełnoprawnymi uczniami.

Na uroczystość pasowania zaproszeni zostali : dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele, uczniowie i rodzice uczniów. Uroczystość uświetniła swoją obecnością wiceprezydent miasta pani Barbara Chrobok

Przed ślubowaniem uczniowie klas drugich, którzy wraz z wychowawcami przygotowali część artystyczną - wspominali przedszkolne lata, pierwsze dni w roli ucznia. Mówili o swoich obawach, radościach i nadziejach.

Po złożeniu ślubowania pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy, musiały również przełknąć kwaśną cytrynę.

do góry


*
SPOTKANIE Z ASTRONOMIĄ

08 października 2015r. w naszej szkole gościł duet astronomów - pasjonatów z Pszowa i Rydułtów, którzy zajmują się popularyzacją astronomii wśród lokalnej społeczności. Swą działalność kierują głównie do dzieci i młodzieży.

Na spotkaniu w SP10 uczniowie z ciekawością wysłuchali wykładu o pięknie Wszechświata, który został przygotowany w formie projekcji multimedialnej. Następnie mieli okazję dokonać  obserwacji nieba "na żywo" przy użyciu profesjonalnego sprzętu.

do góry


*
POŻEGNANIE LATA'2015

 

30 września 2015r. w świetlicy szkolnej został zorganizowany piknik z okazji "Pożegnania lata". W trakcie imprezy uczniowie mogli degustować kiełbaski z grilla i bawić się na boisku szkolnym. Zabawa udała się, a uczniowie z radością korzystali z przygotowanych atrakcji.

 

do góry


 

*
POWITANIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

W dniu 1 września 2015 r. odbył się na boisku naszej szkoły uroczysty apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016 przygotowany dla uczniów klas pierwszych. W apelu wzięli udział zaproszeni goście: prezydent Miasta Mieczysław Kieca, Jan Grabowiecki, członkowie Rady Rodziców, nauczyciele, rodzice. Zaproszeni goście życzyli nauczycielom sukcesów zawodowych, natomiast uczniom wspaniałych chwil z pobytu w SP10 oraz uzyskiwania bardzo dobrych wyników w nauce.

Na zakończenie uroczystości najmłodsi uczniowie otrzymali "TYTĘ" pełną smakołyków.

 

do góry

 

 


ROK SZKOLNY 2013/2014

*
TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ - sprawozdanie

Sprawozdanie z obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej w Szkole Podstawowej nr 10 w Wodzisławiu Śląskim

W dniach 18 - 22 listopada b.r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Wodzisławiu Śląskim w ramach realizowanego projektu "Postaw na rozwój! Zrównoważony!" obchodzony był Tydzień Edukacji Globalnej.

Realizację projektu rozpoczęliśmy od udziału nauczyciela w szkoleniu internetowym i wytypowaniu klas, które zaangażują się w zadanie. Nauczycielka wychowania fizycznego - Pani Elżbieta Jasiak odbyła odpowiednie szkolenie i zaliczyła wszystkie egzaminy potwierdzone certyfikatem uczestnictwa w kursie e - learningowym. Została szkolnym koordynatorem projektu. Następnie na ogólnoszkolnym apelu w dniu 13 listopada poinformowała uczniów, nauczycieli, rodziców o udziale szkoły w projekcie. Przedstawiła cele, zadania i formy realizacji projektu. Przekazała, że za realizację przedsięwzięcia odpowiadają klasy czwarte wraz z wychowawcami - P. Wiolettą Kuśmierczyk , P. Beatą Mazurek i P. Elżbietą Jasiak, ale w zadania angażuje się cała społeczność szkolna. ......

czytaj całość

galeria

do góry

*
ŚMIECIOWE DRZEWO

Z okazji Święta Drzewa w naszej szkole został przeprowadzony konkurs na " Śmieciowe drzewo". Brały w nim udział klasy IV - VI. Celem konkursu było zwrócenie uwagi uczniów nie tylko na drzewa, ale również na problem odpadów, których jest coraz więcej. Uczniowie wykonując drzewa z materiałów odpadowych przyczynili się w pewien sposób do zmniejszenia rosnącej góry śmieci. Mamy nadzieję, że cel konkursu został osiągnięty. Uczestnicy zrozumieli, że jeśli ludzie nie przestaną śmiecić, to w przyszłości wokół nas będzie więcej odpadów niż drzew. Odpady przysypią drzewa, a one nie dostarczą nam już tlenu, nie osłonią nas przed wiatrem, nie oczyszczą powietrza ze spalin i innych szkodliwych substancji. Dlatego należy robić wszystko, aby wokół nas było jak najmniej śmieci, a jak najwięcej drzew, które mają olbrzymie znaczenie w przyrodzie i gospodarce człowieka.

Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem włączyli się do udziału w konkursie. Najbardziej oryginalne drzewka zostały nagrodzone.

I miejsce zajęła klasa IV b, II miejsce VI b, III miejsce Va..

do góry


 

*
PO REMONCIE SZKOŁY

 

I etap remontu elewacji szkoły i korytarzy został zakończony. Przeprowadzono prace remontowe wewnątrz budynku szkoły: wymieniono posadzki na I piętrze placówki, odświeżono ściany korytarzy na I i II piętrze oraz pomalowano drzwi do sal lekcyjnych. Wykonano termomodernizację frontu budynku, wymieniono parapety zewnętrzne i rynny. Dzięki funduszom, które zostały przekazane palcówce, szkoła zyskała estetyczny wygląd.

W przyszłym roku planuje się wykonanie pozostałych prac remontowych: odnowienie pokrycia dachowego oraz termomodernizację pozostałej części budynku.

do góry


położenie miasta
historia miasta
teraźniejszosc
zabytki

 

 
 
Copyright © 2006 -2015 EWA S.