wizytówka
dyrekcja
kadra pedagogiczna
uczniowie
historia szkoły
pedagog szkolny
biblioteka szkolna
świetlica szkolna
aktualne informacje
fotki z imprez
mapa strony
 1. DZIEŃ ZIEMI - czytaj więcej ....
 2. Regulamin IV edycji Konkursu Języka Angielskiego "Let's talk!"dla uczniów klas VI - czytaj więcej ....
 3. PODRĘCZNIKI SP 10 - ROK SZKOLNY 2015/16 - czytaj więcej ....
 4. WYPRAWKA SZKOLNA - rok szkol. 2015/16 - czytaj więcej .....
 5. BAL PRZEBIERAŃCÓW - czytaj więcej .....
 6. DZIEŃ BABCI I DZIADKA - uroczysty koncert - czytaj więcej .....
 7. KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY - czytaj więcej .....
 8. IMPREZA ANDRZEJKOWA - czytaj więcej .....
 9. KARTKA ŚWIĄTECZNA DLA ŻOŁNIERZA - czytaj więcej .....
 10. AKCJA "MOC ŚNIADANIA" - czytaj więcej .....
 11. ŚWIATOWY TYDZIEŃ OCHRONY ZWIERZĄT - czytaj więcej .....
 12. PASOWANIE NA UCZNIA - czytaj więcej .....
 13. SPOTKANIE Z ASTRONOMIĄ - czytaj więcej .....
 14. POŻEGNANIE LATA - czytaj więcej .....
 15. POWITANIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 - czytaj więcej .....
 16. TYDZIŃ EDUKACJI GLOBALNEJ (sprawozdanie)- czytaj więcej .....
 17. ŚMIECIOWE DRZEWO - czytaj więcej ....
 18. PO REMONCIE SZKOŁY - czytaj więcej .....
 19. KONKURSY SZKOLNE - czytaj więcej .....
 20. OBIADY I MLEKO /kwiecień 2016 - czytaj więcej .....
 21. KONSULTACJE Z RODZICAMI - czytaj więcej ....
 22. INFORMACJA o OPŁATACH za duplikat legitymacji szkolnych - czytaj więcej .....
 23. STYPENDIA DLA MŁODZIEŻY - kampania informacyjna - czytaj więcej ....

 

 

ROK SZKOLNY 2015/16


*
DZIEŃ ZIEMI
 

 

Jak co roku w dniu 22 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Z tej okazji odbył się apel, podczas którego uczniowie klasy Vb przedstawiali Eko - ekspres, którego tematem było zagrożenie globalne Ziemi, jakim jest smog. W ten sposób włączyliśmy się w ogólnopolską kampanię " Wspólnie tworzymy atmosferę", organizowaną przez Ministerstwo Środowiska. Dzięki temu zachęcamy uczniów, a poprzez nich ich rodziny do działań ograniczających emisję szkodliwych dla zdrowia zanieczyszczeń powietrza. Mamy nadzieję, że również w ten sposób uświadamiamy o tym, że nasze wybory mają wpływ na jakość powietrza, a tym samym na nasze zdrowie i osób z najbliższego otoczenia.

Na podstawie przedstawienia oraz informacji zamieszczonych na gazetce ściennej odbędzie się w drugim tygodniu maja konkurs, pod tym samym tytułem.

do góry

 
 

 

 

 

*
BAL PRZEBIERAŃCÓW

 

Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw. W czasie karnawału bawią się nie tylko dorośli. Jest to również wspaniała okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w postacie bajkowe.

W dniu 04 lutego uczniowie klas młodszych już od rana były podekscytowane czekając na zabawę. Założyły bowiem swoje stroje balowe i zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, kowboje, batmanów, piratów, skrzatów oraz wiele innych postaci. Rozpoznać dzieci było trudno. Przebierańcy świetnie się bawili, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim tym zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci. W czasie balu dzieci mogły napić się soku oraz schrupać ciasteczka, paluszki, czy słodkie cukierki.

do góry


 

 

*
DZIEŃ BABCI I DZIAKA- uroczysty koncert

 

22.01.2016r. odbył się uroczysty koncert, na który przybyli szczególni goście. Świętowaliśmy, bowiem Dzień Babci i Dziadka. Klasy młodsze przygotowały część artystyczną. Dziadkowie mogli zobaczyć jak pięknie występują ich wnuczęta.

Uczniowie klas I - III śpiewali piosnki, tańczyli i recytowali wierszyki. Goście byli poruszeni. W oczach niektórych, można było dostrzec łzę wzruszenia. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Kolejną niespodzianką dla naszych gości były własnoręcznie wykonane przez dzieci laurki. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze.

A za rok znów się spotkamy z naszymi miłymi dziadkami.

 

do góry


 

*
JASEŁKA

 

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

22.12.2015r. uczniowie klas czwartych i piątych przedstawili swoją wersję Jasełek.

W przedstawieniu przygotowanym przez dzieci, pod okiem pań katechetek Haliny Fiszer i Bożeny Chudzik mogliśmy zobaczyć to piękne widowisko. Dzieci w przepięknych strojach występowały przed swoimi kolegami szkolnymi. Uroku inscenizacji dodały kolędy i piosenki świąteczne wykonywane prze chórek dziewcząt

do góry


 

 

*
KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

10.12.2015r. odbył się w naszej szkole Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Został on zorganizowany z inicjatywy Rady Rodziców.

Podczas kiermaszu każda klasa z nauczania zintegrowanego przedstawiła krótki występ artystyczny przygotowany wspólnie z nauczycielami.

Były także przepiękne ozdoby świąteczne aniołki, stroiki, kartki świąteczne. W kawiarence znalazły się także pachnące, pięknie ozdobione pierniki oraz różne gatunki smacznych, domowych ciast. Kupujący zachwycali się oryginalnością, starannością i estetyką wykonania ozdób świątecznych. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, nauczycieli, rodziców, jak i gości!

do góry


 

*
MIKOŁAJKI

Imieniny św. Mikołaja są co roku doskonałą okazją do oderwania się od rutynowego szkolnego planu dnia. Dla wielu uczniów mikołajki to jeden z najprzyjemniejszych dni w trakcie roku szkolnego. Wtedy to zazwyczaj obdarowujemy prezentami kolegów i koleżanki z klasy.

07 grudnia uczniowie klas młodszych spotkali się z Mikołajem w WCK - tam zobaczyli film animowany pt."Święta są dla wszystkich", następnie otrzymali paczki z rąk Mikołaja. Starsi uczniowie obdarowywali się upominkami.

Atmosfera w szkole tego dnia przepełniona była radością i zadowoleniem.

do góry


 

*
IMPREZA ANDRZEJKOWA

Andrzejki, to zabawa, wróżby i swawole! Obchodzone w Polsce od kilku pokoleń, nie tracą na popularności. Przez lata zwyczaje się zmieniały, teraz bawimy się wspólnie, wróżąc sobie nawzajem, łącząc te wróżby z konkursami i wesołą zabawą.

I tak w naszej szkole dnia 26.11.2015r. odbyła się impreza andrzejkowa. Od godziny 16:00 do 18:00 bawili się uczniowie wraz z rodzicami. Dzieci losowały wróżby przepowiadając sobie "przyszłość", a także tańczyły przy dźwiękach skocznej muzyki. Było również wiele ciekawych zabaw i konkursów - loteria fantowa, malowanie twarzy itp.. Całość spotkania umilił przepyszny poczęstunek w postaci ciast - przygotowany przez rodziców. Były także pierogi zrobione przez panie kucharki z naszej stołówki. Cały wieczór był więc pełen atrakcji oraz przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze.

Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego miłego spotkania, składamy serdeczne podziękowania, a w szczególności dziękujemy Rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie ciast dla swoich pociech.

 

do góry


 

*
KARTKA ŚWIĄTECZNA DLA ŻOŁNIERZA

Akcja "Kartki świąteczne dla żołnierzy" 

W listopadzie bieżącego roku uczniowie klas IV - VI naszej szkoły włączyli się w propagowaną przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Rybniku inicjatywę wysyłania przez dzieci i młodzież szkolną bożonarodzeniowych kartek dla żołnierzy polskich realizujących zadania na misjaach wojskowych poza granicami naszego kraju. Piękne, samodzielnie przygotowane przez uczniów kartki, z pełnymi ciepłych słów życzeniami świątecznymi
i noworocznymi, zostały przekazane, za pośrednictwem WKU, do Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych w Warszawie. Stamtąd, specjalną pocztą, wraz
z kartkami od innych dzieci, trafią do żołnierzy, którzy święta Bożego Narodzenia spędzać będą z dala od Ojczyzny i rodzinnego domu. Mamy nadzieję, że te skromne, ale szczere upominki od dzieci umilą żołnierzom święta i staną się symbolem pamięci, a zarazem uznania dla odpowiedzialneji niebezpiecznej służby żołnierskiej.

do góry


 

*
AKCJA "MOC ŚNIADANIA"

 

6 listopada 2015 obchodziliśmy w szkole ogólnopolski dzień pod hasłem

" Śniadanie daje moc".

Klasy drugie i trzecie przygotowywały zdrowe kanapki. Częstowały nimi inne dzieci ze szkoły. Największym jednak powodzeniem cieszyły się owocowe szaszłyki. W czasie lekcji dzieci dowiedziały się, jak należy się zdrowo odżywiać, poznały zasady podawania posiłków i dlaczego ważne jest jedzenie śniadania przed wyjściem z domu, wzięcie drugiego śniadania do szkoły, jak również jedzenie owoców i warzyw.

do góry


*
ŚWIATOWY DZIEŃ OCHRONY ZWIERZĄT

Dnia .10. 2015 odbył się Światowy Dzień Ochrony Zwierząt. Tego dnia dzieci dowiedziały się, jak należy dbać i troszczyć się o zwierzęta. Przygotowały krótkie przedstawienia o zwierzętach i prezentowały je na apelu. Chętne dzieci przebrały się za zwierzęta. Wszyscy dobrze się bawili tego dnia.

 

do góry


*
PASOWANIE NA UCZNIA/2015

 

Pasowanie na ucznia to moment, na który czeka zapewne niejeden pierwszoklasista. Ta wieloletnia, polska tradycja jest chętnie kontynuowana w prawie każdej szkole.

W dniu 14 października  2015r, odbyło się pasowanie na ucznia i pierwszoklasiści  ze SP 10 zostali pełnoprawnymi uczniami.

Na uroczystość pasowania zaproszeni zostali : dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele, uczniowie i rodzice uczniów. Uroczystość uświetniła swoją obecnością wiceprezydent miasta pani Barbara Chrobok

Przed ślubowaniem uczniowie klas drugich, którzy wraz z wychowawcami przygotowali część artystyczną - wspominali przedszkolne lata, pierwsze dni w roli ucznia. Mówili o swoich obawach, radościach i nadziejach.

Po złożeniu ślubowania pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy, musiały również przełknąć kwaśną cytrynę.

do góry


*
SPOTKANIE Z ASTRONOMIĄ

08 października 2015r. w naszej szkole gościł duet astronomów - pasjonatów z Pszowa i Rydułtów, którzy zajmują się popularyzacją astronomii wśród lokalnej społeczności. Swą działalność kierują głównie do dzieci i młodzieży.

Na spotkaniu w SP10 uczniowie z ciekawością wysłuchali wykładu o pięknie Wszechświata, który został przygotowany w formie projekcji multimedialnej. Następnie mieli okazję dokonać  obserwacji nieba "na żywo" przy użyciu profesjonalnego sprzętu.

do góry


*
POŻEGNANIE LATA'2015

 

30 września 2015r. w świetlicy szkolnej został zorganizowany piknik z okazji "Pożegnania lata". W trakcie imprezy uczniowie mogli degustować kiełbaski z grilla i bawić się na boisku szkolnym. Zabawa udała się, a uczniowie z radością korzystali z przygotowanych atrakcji.

 

do góry


 

*
POWITANIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

W dniu 1 września 2015 r. odbył się na boisku naszej szkoły uroczysty apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016 przygotowany dla uczniów klas pierwszych. W apelu wzięli udział zaproszeni goście: prezydent Miasta Mieczysław Kieca, Jan Grabowiecki, członkowie Rady Rodziców, nauczyciele, rodzice. Zaproszeni goście życzyli nauczycielom sukcesów zawodowych, natomiast uczniom wspaniałych chwil z pobytu w SP10 oraz uzyskiwania bardzo dobrych wyników w nauce.

Na zakończenie uroczystości najmłodsi uczniowie otrzymali "TYTĘ" pełną smakołyków.

 

do góry

 

 


ROK SZKOLNY 2013/2014

*
TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ - sprawozdanie

Sprawozdanie z obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej w Szkole Podstawowej nr 10 w Wodzisławiu Śląskim

W dniach 18 - 22 listopada b.r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Wodzisławiu Śląskim w ramach realizowanego projektu "Postaw na rozwój! Zrównoważony!" obchodzony był Tydzień Edukacji Globalnej.

Realizację projektu rozpoczęliśmy od udziału nauczyciela w szkoleniu internetowym i wytypowaniu klas, które zaangażują się w zadanie. Nauczycielka wychowania fizycznego - Pani Elżbieta Jasiak odbyła odpowiednie szkolenie i zaliczyła wszystkie egzaminy potwierdzone certyfikatem uczestnictwa w kursie e - learningowym. Została szkolnym koordynatorem projektu. Następnie na ogólnoszkolnym apelu w dniu 13 listopada poinformowała uczniów, nauczycieli, rodziców o udziale szkoły w projekcie. Przedstawiła cele, zadania i formy realizacji projektu. Przekazała, że za realizację przedsięwzięcia odpowiadają klasy czwarte wraz z wychowawcami - P. Wiolettą Kuśmierczyk , P. Beatą Mazurek i P. Elżbietą Jasiak, ale w zadania angażuje się cała społeczność szkolna. ......

czytaj całość

galeria

do góry

*
ŚMIECIOWE DRZEWO

Z okazji Święta Drzewa w naszej szkole został przeprowadzony konkurs na " Śmieciowe drzewo". Brały w nim udział klasy IV - VI. Celem konkursu było zwrócenie uwagi uczniów nie tylko na drzewa, ale również na problem odpadów, których jest coraz więcej. Uczniowie wykonując drzewa z materiałów odpadowych przyczynili się w pewien sposób do zmniejszenia rosnącej góry śmieci. Mamy nadzieję, że cel konkursu został osiągnięty. Uczestnicy zrozumieli, że jeśli ludzie nie przestaną śmiecić, to w przyszłości wokół nas będzie więcej odpadów niż drzew. Odpady przysypią drzewa, a one nie dostarczą nam już tlenu, nie osłonią nas przed wiatrem, nie oczyszczą powietrza ze spalin i innych szkodliwych substancji. Dlatego należy robić wszystko, aby wokół nas było jak najmniej śmieci, a jak najwięcej drzew, które mają olbrzymie znaczenie w przyrodzie i gospodarce człowieka.

Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem włączyli się do udziału w konkursie. Najbardziej oryginalne drzewka zostały nagrodzone.

I miejsce zajęła klasa IV b, II miejsce VI b, III miejsce Va..

do góry


 

*
PO REMONCIE SZKOŁY

 

I etap remontu elewacji szkoły i korytarzy został zakończony. Przeprowadzono prace remontowe wewnątrz budynku szkoły: wymieniono posadzki na I piętrze placówki, odświeżono ściany korytarzy na I i II piętrze oraz pomalowano drzwi do sal lekcyjnych. Wykonano termomodernizację frontu budynku, wymieniono parapety zewnętrzne i rynny. Dzięki funduszom, które zostały przekazane palcówce, szkoła zyskała estetyczny wygląd.

W przyszłym roku planuje się wykonanie pozostałych prac remontowych: odnowienie pokrycia dachowego oraz termomodernizację pozostałej części budynku.

do góry


położenie miasta
historia miasta
teraźniejszosc
zabytki

 

 
 
Copyright © 2006 -2016 EWA S.